Uzun burunlu bir balığın adı nedir?

Anonim

Tatlı su balığı kürek balığı, Lucurgalı türlerinden Sturgeon'un ayrılması olan Paddlefish ailesinin bir üyesidir.

Bir balığın neden uzun bir burnu vardır?

Yakın zamana kadar, bilim adamları, gıdanın yalnızca rezervuarların dibinden çıkarılması için hizmet ettiğine inanıyorlardı. Bununla birlikte, son zamanlarda yapılan çalışmalar, kürek balıklarının birkaç kilometre boyunca su tutmasının balıkların ve sudaki diğer sakinlerin yaklaşımını hissedebildiğini ve ayrıca avın kovalanmasına ve kovalanmasına yardımcı olduğunu göstermiştir.

tanım

Adı paddlefish olan uzun bir burnu olan bir balık, 200 cm uzunluğa ulaşan 70 ila 80 kg ağırlığındaki büyük bir balıktır Müthiş, tuhaf bir görünüme, bir burun (burun kürek) veya rostrum - uzun ön kafatası kemikleriyle tutturulur. Burun, tüm balık uzunluğunun üçte birine eşit bir uzunluğa sahiptir. Burun dibinde küçük gözler vardır. Kürsü alt yüzeyinde, bir dokunuş organ, küçük bir anten var. Genç nesil, çok sayıda küçük keskin dişe sahiptir.

Image

Paddlefish’in gövdesi pulsuz, tamamen çıplak. Sırtın rengi koyu gri, karnında ve yanlarında daha açık bir gölge var. Arka tarafta, gövdenin kuyruk kısmına daha yakın kaydırılmış bir kanat vardır.

20 ila 30 yıl arasında kürek balığı var. Ancak, aralarında 55 yaşına ulaşmış büyükler var.

konut

Uzun burunlu balıklar çok hareketli ve sürekli hareket halindedir. Hem kolları hem de Mississippi Nehri'nde, ABD'de kürek balığı bulunur ve ayrıca Meksika Körfezi'ne akan nehirlerde de bulunur.

Image

Kıyı şeridinden uzakta, yaklaşık üç metre derinlikte yaşar. İlkbahar ve yaz aylarında, kürek balığı, su yüzeyinde bulunan sudan atlar yapabilir. Yüksek gelgitlerde, balık göllere gider ve su akıntısından sonra geri döner.

gıda

Uzun burunlu balık, mersin balığı yiyen fito ve hayvanat bahçesinin tek temsilcisidir. Sürekli ağzı açık olan kürek balığı av toplar: algler, böcekler, solucanlar, larvalar, plankton. Ağzına uzun solungaç kılları ağından geçtikten sonra, plankton boşaltılır ve sonra mideye gönderilir. Kürek balığı yemeklerini kürsü yardımı ile bulur, bir anten gibi, rezervuarda küçük organizmalar yaratan elektrik alanın salınımlarını toplar.

üreme

Yumurtlamadan önce, ilkbaharda, uzun bir burnu olan balık sürülerde toplanır ve bir üreme alanı seçmek için yukarı doğru gider. Göllerde, taşlık zeminin beş ila altı metre derinlikte 16 derecelik su sıcaklığında olması tercih edilir. Mississippi'de yumurtlama Nisan ayının sonunda başlar.

Image

Bir dişi birey, 3 mm çapa ulaşabilen büyük yumurtalar bırakır ve sayıları 80 ila 250 bin arasındadır. Onuncu günde larva belirir. Yavrular, iyi beslenme nedeniyle hızla boy ve kiloya ulaşır. İki hafta sonra, burun kürek büyümeye başlar. Yılda zaten 70 cm uzunluğunda bir vücut uzunluğuna sahipler, genç büyüme 5-10 yaşları arasında ergenliğe ulaşıyor. Erkekler kadınlardan daha hızlı olgunlaşır. Kürek balığı yıllık olarak üremez. Yumurtlama arasındaki boşluk 4 ila 7 yıl olabilir.

Balıkçılık, üreme

Uzun burunlu bir balık (aşağıdaki fotoğraf) ticari bir balıktır. Geçen yüzyılın başında, yıllık avları 600 tonu aştı. Modern dünyada, endüstrinin aktif gelişimi, barajların inşası ve bunun sonucunda ABD'de su kütlelerinin kirlenmesi nedeniyle avlar önemli ölçüde azalmıştır. Son yıllarda, kürek balıklarının yapay olarak çoğaltılması için girişimlerde bulunulmuştur.

20. yüzyılın 70'lerinde, kürek balıklarını Moldova ve Krasnodar Bölgesi'ndeki balıkçılık çiftliklerinde iklimlendirmek için girişimlerde bulunuldu. Uçaklarda, havyar önce Sovyetler Birliği'ne, sonra da balık çiftliklerine teslim edildi. Ergenliğin tutsaklığında balıkların çok daha erken ulaştığı ilginç bir gerçek olarak belirtilmiştir. Bir yıl - dişiler iki yaşında, erkeklerde doğdu. Ve şu anda, paddlefish, Primorye'deki Kostroma ve Voronezh bölgelerinin balık çiftliklerinde başarıyla yetiştirilmektedir. Özel havuzlarda avlayabilirsiniz. Yem olarak normal bir kurt kullanılır. Besleyici için olta takımı, alt dişli.

Image

Uzun burunlu balık, kürek balığı, tehdit altındaki türlerin statüsünde olan Uluslararası Kırmızı Kitap listesine dahil edildi.

Balıklar bitki örtüsüne sahip yapay göletlerde bulunur ve iki metre derinliğe ve yaklaşık 70 hektarlık bir alana kadar erir. Su sıcaklığı 22-25 derecede tutulur. 2-3 yaşına gelince, paddlefish 2, 5 ila 5 kg ağırlık kazanır. Ortalama balık ağırlığı 2 kg olan hektar başına yaklaşık 100 kg yetiştirilir.

Paddlefish eti mikro elementler, yağ asitleri ve vitaminler bakımından zengindir. Havyar ve et pahalıdır. Siyah havyar, kalite ve değer bakımından mersin balığı için aşağı değildir. Balık mükemmel bir tada sahiptir ve birçok mutfak şaheserinin hazırlanması için kullanılır: kebap, balık çorbası, balyk, konserve yiyecek.

Keskin, uzun burunlu balık

Istiophoridae (marlin), namluda ilginç bir yapıya sahip, 110 km / saate kadar su altında hız geliştiren bir balıktır. Burun mızrak şeklinde, uzun, incedir. İki sırt yüzgeci birbirine yakın yerleştirilmiş. Balığın arka tarafı koyu mavi ve yanlarında gümüş rengi bir gölge vardır. Vücudun güçlü, biraz yanlarda yassılaşmış. Marlin, ton balığı, yengeç, karides ve dip organizmalarından beslenir.

Image

Mavi marlinli erkeklerin ağırlığı, kadınlardan dört kat daha azdır. Marlin üç yıl boyunca üremeye hazır. Balıklar ağustos ayından kasım ayına kadar ürer, bazen her mevsimde dört kez ürer. Doğurganlık 7 milyon yumurtaya kadar yüksektir. Larvalar çok hızlı gelişir, günde 1 ila 16 mm büyüyebilirler. Genç kuşak sırtında mavi, karın üzerinde beyaz renktedir. Kuyruk ve yüzgeç açık mavi.

Uzun burunlu bir balığın adı nedir?

Uzun bir burnu olan ünlü balık temsilcileri, paddlefish hariç:

  • Kılıçbalığı, 3 metreden uzun, 400 kg ağırlığında bir avcıdır. Burun askeri bir öldürücü silaha benzemektedir - yaklaşık 1–1, 5 m uzunluğunda bir kılıç… Burnu ile balık, 2, 5 cm kalınlığında meşe ve metalden yapılmış bir tahtayı kolayca delebilir ve pratik olarak yaralanmamıştır. Burun kılıcının darbe kuvveti yaklaşık 400 tondur.
  • Flüt balıkları Kızıldeniz'de, Hint ve Pasifik Okyanuslarında yaşar. Burun bir müzik aletine benziyor. Kılık değiştirme amacıyla renk değiştirebilir. Yavaşça avına yaklaşıyor ve sonra onu alıyor.
  • Balık gördü - Pasifik ve Atlantik okyanuslarında yaşayan Akdeniz. Balık ağırlığı 300 kg'a ve vücut uzunluğuna ulaşır - 5 metre veya daha fazla. Burun testeresi the avcının gövdesi avını yakalamak için ana silahtır. Bu balıkların bazı türleri, erkeklerin sürecine katılmadan üreme yeteneğine sahiptir.

Ilginç makaleler

Dumnezeu Hermes: fapte interesante

Rușii din SUA: munca și viața în imigrație

Rihanna Pratchett: biografie, fotografie, creativitate

Venitul bugetar este un indicator care caracterizează starea economiei oricărui stat.