Jak nazywa się krokodyl o wąskiej kufie? Krótki opis

Anonim

W naszym artykule opowiemy o krokodylu o wąskiej kufie. Jak nazywa się to straszne? Gawial Jest to dość niezwykły krokodyl. Dzisiaj Ghana Ghana jest ostatnim przedstawicielem tego starożytnego rodzaju. Osiedlają się w spokojnych błotnistych wodach wód głębokich z szybkim prądem.

Wygląd i rozmiar

Kolor grzbietu u przedstawicieli tego typu brązowo-zielonego. Ale ich brzuch jest żółto-zielony. Czasami występują całkowicie białe gawiala. Takie krokodyle mają długi, potężny ogon z trójkątnymi naroślami. Ich oczy są okrągłe i małe. Patrzą w różnych kierunkach. Oczy znajdują się powyżej pyska. Te krokodyle poruszają się po ziemi, ponieważ nie mogą podnieść ciała.

Image

Jest to jeden z największych gatunków współczesnych krokodyli. Długość ciała jednego samca wynosi 5 metrów. Kobiety są mniejsze - nie więcej niż 3, 5 metra. Waga przedstawicieli tego gatunku może osiągnąć 200 kg.

Szczęki

Kształt szczęki gawialu różni się od kształtu aligatorów. Jego szczęki są wąskie, ich długość przekracza prawie pięć razy szerokość. Mniej zauważalna różnica w młodości.

Krokodyl o wąskim pysku łatwiej polować na ryby. Zęby gavialova mają około 100. Są o wiele mniejsze niż inne krokodyle. Ale są ostrzejsze, cieńsze i dłuższe. Zęby gawialne znajdują się nieco ukośnie. Ryba bardzo trudno uciec z takiej szczęki.

Sposób życia

Gavialy to wodne krokodyle. Większość czasu spędzają w wodzie. Na ziemi wybierane są jaja i ciepłe. Główna część diety składa się z ryb. Gawiali również jedzą bezkręgowce. Ich szczęki są sposobami zabicia ofiary i natychmiast ją połkną. Krokodyle Carrion z długą kufą nie gardzą. Dla ludzi zwierzęta te nie są niebezpieczne.

Image

Hodowla

W wieku około 10 lat, kiedy długość ich ciała sięga trzech metrów, samice stają się dojrzałe płciowo. Samiec może mieć harem. Chroni każdą z kobiet przed resztą. Okres małżeństwa - od listopada do stycznia. Podczas zalotów samiec przy pomocy wzrostu tworzy bąbelki pod wodą. Jaja są składane przez samicę od marca do maja. Jajka średnio 40-50 sztuk. Po 2-3 miesiącach młode wylęgają się z nich.

Interesujące artykuły

Erie - Büyük Göller Sistemindeki Göl

Bir insanın hayatında neden aşka ihtiyacın var?

Cindy Crawford ve Richard Gere'in aşk hikayesi

Yönetmen Valery Fokin: biyografi, filmografi ve ilginç gerçekler